субота, 16. јун 2012.
субота, 26. мај 2012.
петак, 4. мај 2012.
Watching Lara
Mnogo novih i mnogo teških stvari me čeka ovog meseca, i zbog toga nalazim vrlo malo vremena kako bih uradio neke stvari koje već dugo planiram za sebe...
Radim editorial za leptir mašne Aleksandra Topića. Biće tu jedna vrlo zanimljiva priča o tome na šta su sve spremni neki ljudi samo da bi se domogli materijalnih predmeta. Naravno da to neće biti tipičan fashion editorial. Naravno da će biti u nekim scenama pomalo melanholično, možda čak i strašno, ali filmski. Razvijao sam taj koncept par dana i neće mi omanuti. Potom fotografišem bend Marka Rodića kao i njegovu privatnu muzičku školu. Onda moram da uradim seriju fotografija za KUD u Bačkom Jarku koja pokazuje srpsku porodicu i njihov težak život negde oko 1850. Želeo sam tako nešto vrlo dugo da uradim čisto iz razloga što sam na neki način počeo da kontam naše običaje i folklor i da se povezujem sa svim tim.
Radim na akademiji vrlo naporno, i nemam pojma kako ću uspeti da postignem sve za mesec dana. Moram da uradim klasično 40 fotografija za Homo Faber (čovek u radu) kao svoj glavi zadatak ovog semestra. Moraću par noći naizgled da ostanem na akademiji ne bi li završio sve to. Videćemo. xD
Uglavnom, od novih dešavanja jeste izložba Open PDP-a koja će biti 29 - 31.05.2012. na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu i jedan moj rad će biti tamo izložen (među 15 ostalih kako sam čuo).
Radim knjigu sa svojim radovima, kako ličnim, tako i za 'dušu' kako im ja kažem. Biće na prodaju za sve koji je budu želeli. Biće oko 40 fotografija u njoj. Većinu niste videli uopšte. :)
Radim editorial za leptir mašne Aleksandra Topića. Biće tu jedna vrlo zanimljiva priča o tome na šta su sve spremni neki ljudi samo da bi se domogli materijalnih predmeta. Naravno da to neće biti tipičan fashion editorial. Naravno da će biti u nekim scenama pomalo melanholično, možda čak i strašno, ali filmski. Razvijao sam taj koncept par dana i neće mi omanuti. Potom fotografišem bend Marka Rodića kao i njegovu privatnu muzičku školu. Onda moram da uradim seriju fotografija za KUD u Bačkom Jarku koja pokazuje srpsku porodicu i njihov težak život negde oko 1850. Želeo sam tako nešto vrlo dugo da uradim čisto iz razloga što sam na neki način počeo da kontam naše običaje i folklor i da se povezujem sa svim tim.
Radim na akademiji vrlo naporno, i nemam pojma kako ću uspeti da postignem sve za mesec dana. Moram da uradim klasično 40 fotografija za Homo Faber (čovek u radu) kao svoj glavi zadatak ovog semestra. Moraću par noći naizgled da ostanem na akademiji ne bi li završio sve to. Videćemo. xD
Uglavnom, od novih dešavanja jeste izložba Open PDP-a koja će biti 29 - 31.05.2012. na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu i jedan moj rad će biti tamo izložen (među 15 ostalih kako sam čuo).
Radim knjigu sa svojim radovima, kako ličnim, tako i za 'dušu' kako im ja kažem. Biće na prodaju za sve koji je budu želeli. Biće oko 40 fotografija u njoj. Većinu niste videli uopšte. :)
Poslao sam radove na par takmičenja i nestrpljivo iščekujem šta će se desiti sa tim. Jedan je za noć muzeja, a drugi je za konkurs pod nazivom 'Stari zanati'.
Uglavnom, opet me neko melanholično osećanje prati i slušam Jana Tirsena sve više i više. Ali pronalazim inspiraciju u svetlu, senkama i teksturama ovo proleće. Videćemo šta će se izleći iz toga.
Za sada, Jan Tirsen i prelepa kompozicija Watching Lara, kao i propratne fotografije.
Uživajte u ovim divnim zalascima i rađanjima sunca.
субота, 28. април 2012.
петак, 13. април 2012.
Petunias in April.
Ona kojoj se vraćam iznova i iznova i zbog inspiracije, ideje čak i jednostavnih vežbi za kompoziciju koje sam dobio pretprošle nedelje. Sedeo sam danas, dok sam editovao fotografije i razmišljao o budućem vremenu i o prošlosti, moram priznati. Setio sam se vremena kada sam upoznao ovo divno ljudsko biće i kada smo krenuli sa našim famoznim životnim filozofijama. Bili smo tako naivni i zbunjeni. Ali evo, dokle smo došli, a samo je 3 godine prošlo. Plaši me saznanje da promenama nije kraj, i da ćemo se menjati još mnogo puta, i kako ćemo jednom sedeti zajedno kao starci i gledati fotografije koje smo uradili u našim dvadesetim.
среда, 11. април 2012.
понедељак, 2. април 2012.
Пријавите се на:
Постови (Atom)





























