петак, 20. јул 2012.

недеља, 15. јул 2012.

Misao

Poslednje dve fotografije sam uradio pre oko mesec dana, ali su mi bile nekako nepotpune. Prvu sam uradio danas ujutro, par minuta pošto sam se probudio i konačno ustao iz kreveta.
Imam u poslednjih nekoliko dana jake bolove u leđima i teško mi je da se pomeram i upravo iz tog razloga ne ustajem iz kreveta. Ovo mi je sve upropastilo.
Nemam pojma šta mi se sada dešava u životu. Sav sam prazan nekako.






уторак, 10. јул 2012.

Luna

Zapravo sam vrlo dugo iščekivao ovaj dan. Luna mi je prijateljica i koleginica na Akademiji umetnosti koja je upravo završila treću godinu. Izuzetno mi je misteriozna devojka i primerna umetnica na kakvu retko nailazite.
Dogovorili smo se da je fotografišem i eto kako smo se našli.

E sada, prvobitno sam fotografisao crno belom tehnikom sve, ali mi je sve nekako ispalo prazno, tako da sam uradio nešto što ne radim često, a to je da prebacim fotografije u kolor.
Smatram da je izuzetno teško raditi u koloru jer svaka boja unutar ta četiri okvira označava nešto i potrebno je dosta iskustva da ti shvatiš značenje i simboliku svake boje.

Pojedini majstori fotografije koji su meni uzor su, pretpostavljam, upravo iz tog razloga vrlo malo radili sa bojom u svojim ličnim radovima, dok su neki kao što je Guy Bourdin ovladali bojom i koristili je u modnim časopisima i slično redovno.
Bilo kako bilo, načinio sam sebi veliki korak i sve fotografije odradio koliko sam god dobro mogao u boji.
Držao sam se tonova zelene, crvene i žute (koliko sam mogao). :)

Uživajte.







уторак, 3. јул 2012.

Mother


Zabeleženo momenat kasnije pošto smo saznali da smo dobili državljanstvo i kada smo shvatili da ćemo moći da živimo u inostranstvu.
Euforija je prošla i mi sada sedimo u prigušenoj svetlosti našeg dnevnog boravka razmišljajući o putu koji se nalazi ispred nas.
Nikada je nisam uspeo fotografisati a da na njoj zabeležim nju baš kakva jeste i sada sam upravo to uspeo.

Yann Tiersen - Mother's Journey

уторак, 26. јун 2012.

Lifelines

Posmatranja, kako bi neko rekao, ali mnogo ličnije i intimnije od toga.
Sa njom čekam jutra i to je ono što je naše.

Rekao bih da ovo predstavlja konačan skup svih radova što sam sa njom uradio tokom prve godine.
 















уторак, 19. јун 2012.

I do not see beauty here

''Grozna' is the only word I can relate to this portrait. I do not see beauty here.'

I finally got myself to scan the photographs I've done in February with a dear friend. 

Yashica 635
6x6
film






субота, 16. јун 2012.

Intimacy in us. Intimacy in others.

A fascinating experience, and just what I needed. There is a mystery behind her that I will never know, neither will anyone if you ask me.
This maybe seems like a simple classical portrait of a girl, but to me is a whole new world.


Enjoy.