уторак, 10. јул 2012.

Luna

Zapravo sam vrlo dugo iščekivao ovaj dan. Luna mi je prijateljica i koleginica na Akademiji umetnosti koja je upravo završila treću godinu. Izuzetno mi je misteriozna devojka i primerna umetnica na kakvu retko nailazite.
Dogovorili smo se da je fotografišem i eto kako smo se našli.

E sada, prvobitno sam fotografisao crno belom tehnikom sve, ali mi je sve nekako ispalo prazno, tako da sam uradio nešto što ne radim često, a to je da prebacim fotografije u kolor.
Smatram da je izuzetno teško raditi u koloru jer svaka boja unutar ta četiri okvira označava nešto i potrebno je dosta iskustva da ti shvatiš značenje i simboliku svake boje.

Pojedini majstori fotografije koji su meni uzor su, pretpostavljam, upravo iz tog razloga vrlo malo radili sa bojom u svojim ličnim radovima, dok su neki kao što je Guy Bourdin ovladali bojom i koristili je u modnim časopisima i slično redovno.
Bilo kako bilo, načinio sam sebi veliki korak i sve fotografije odradio koliko sam god dobro mogao u boji.
Držao sam se tonova zelene, crvene i žute (koliko sam mogao). :)

Uživajte.







уторак, 3. јул 2012.

Mother


Zabeleženo momenat kasnije pošto smo saznali da smo dobili državljanstvo i kada smo shvatili da ćemo moći da živimo u inostranstvu.
Euforija je prošla i mi sada sedimo u prigušenoj svetlosti našeg dnevnog boravka razmišljajući o putu koji se nalazi ispred nas.
Nikada je nisam uspeo fotografisati a da na njoj zabeležim nju baš kakva jeste i sada sam upravo to uspeo.

Yann Tiersen - Mother's Journey

уторак, 26. јун 2012.

Lifelines

Posmatranja, kako bi neko rekao, ali mnogo ličnije i intimnije od toga.
Sa njom čekam jutra i to je ono što je naše.

Rekao bih da ovo predstavlja konačan skup svih radova što sam sa njom uradio tokom prve godine.
 















уторак, 19. јун 2012.

I do not see beauty here

''Grozna' is the only word I can relate to this portrait. I do not see beauty here.'

I finally got myself to scan the photographs I've done in February with a dear friend. 

Yashica 635
6x6
film






субота, 16. јун 2012.

Intimacy in us. Intimacy in others.

A fascinating experience, and just what I needed. There is a mystery behind her that I will never know, neither will anyone if you ask me.
This maybe seems like a simple classical portrait of a girl, but to me is a whole new world.


Enjoy. 

петак, 4. мај 2012.

Watching Lara

Mnogo novih i mnogo teških stvari me čeka ovog meseca, i zbog toga nalazim vrlo malo vremena kako bih uradio neke stvari koje već dugo planiram za sebe...

Radim editorial za leptir mašne Aleksandra Topića. Biće tu jedna vrlo zanimljiva priča o tome na šta su sve spremni neki ljudi samo da bi se domogli materijalnih predmeta. Naravno da to neće biti tipičan fashion editorial. Naravno da će biti u nekim scenama pomalo melanholično, možda čak i strašno, ali filmski. Razvijao sam taj koncept par dana i neće mi omanuti. Potom fotografišem bend Marka Rodića kao i njegovu privatnu muzičku školu. Onda moram da uradim seriju fotografija za KUD u Bačkom Jarku koja pokazuje srpsku porodicu i njihov težak život negde oko 1850. Želeo sam tako nešto vrlo dugo da uradim čisto iz razloga što sam na neki način počeo da kontam naše običaje i folklor i da se povezujem sa svim tim.
Radim na akademiji vrlo naporno, i nemam pojma kako ću uspeti da postignem sve za mesec dana. Moram da uradim klasično 40 fotografija za Homo Faber (čovek u radu) kao svoj glavi zadatak ovog semestra. Moraću par noći naizgled da ostanem na akademiji ne bi li završio sve to. Videćemo. xD

Uglavnom, od novih dešavanja jeste izložba Open PDP-a koja će biti 29 - 31.05.2012. na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu i jedan moj rad će biti tamo izložen (među 15 ostalih kako sam čuo).
Radim knjigu sa svojim radovima, kako ličnim, tako i za 'dušu' kako im ja kažem. Biće na prodaju za sve koji je budu želeli. Biće oko 40 fotografija u njoj. Većinu niste videli uopšte. :) 
Poslao sam radove na par takmičenja i nestrpljivo iščekujem šta će se desiti sa tim. Jedan je za noć muzeja, a drugi je za konkurs pod nazivom 'Stari zanati'. 

Uglavnom, opet me neko melanholično osećanje prati i slušam Jana Tirsena sve više i više. Ali pronalazim inspiraciju u svetlu, senkama i teksturama ovo proleće. Videćemo šta će se izleći iz toga. 

Za sada, Jan Tirsen i prelepa kompozicija Watching Lara, kao i propratne fotografije. 
Uživajte u ovim divnim zalascima i rađanjima sunca.